Hayırlı Ramazanlar

Nasıl başlayacağımı bilemedim sanki hiç yazmamış da ilk kez yazacakmış gibi…daha önce içimden yazmak ya da herhangi bir paylaşım yapmak gelmedi inanın. Özellikle dünya gündemleri, Gazzedeki masumlara kullanılan şiddet haberleri…ne tesadüfse her yıl Ramazanda ne oluyorsa oluyor… İsrail’i tetikleyecek olaylar vuku buluyor!….acı olan hiç kimsenin ve merciin hiçbir şey yapamaması…zulüm ile abad olanın sonu berbad olur!

Öyle ya da böyle Ramazanın son on gününe girmek üzereyiz; Allah zalimin zulmü altında inleyen kardeşlerimize güç kuvvet versin, ölenlerini şehitlik makamına ulaştırsın, kalanlara da bundan sonra, hayatlarının geri kalanında huzur ve itminana ulaştırsın. Amin! Dua etmekten ve elimizden gelen maddi ve manevi desteği sağlamaktan başka çare var mı diye düşünürken Norveçli bir cerrahın hastanede yararlılara yardımcı olmak üzere gazze’ye gittiğini öğrendim. İnsanlığın ölmemiş olması ne sevindirici! Acaba bunu Müslüman olarak kaçımız yapardı?

Allah sizlerin ve bizlerin ibadetlerini kabul eylesin, ibadet şevk ve iştiyakı versin! Hayırlı iftarlar!

Yine de birkaç fotoğraf iliştiriyorum Ramazanın bereketi ve güzelliği adına!
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Ramadan mübarak!

I don’t know how to start as if I have never written before. After the massacre Israel has been doing for years towards Gaza, I don’t know why but somehow they increase the violence especially every year in Ramadan and make us feel sorrow as Muslims. Because of this reason, I wasn’t eager to write or share photo of happy meals and table escapes so far. But I thought that I need to say at least Ramadan Mubarak and say something about this issue and say that I am praying all the time for them and our brothers and sisters who are suffering from different kind of problems like in Syria or any place on Earth.

While I was writing this, I got the news that a Norwegian surgeon headed to Gaza to help the wounded. I asked myself that how many of us would be so brave to do the same thing he did.

Once again I say happy and healthy iftar dinners with your family and friends. Don’t forget to pray to your brothers and sisters in Gaza. May Allah help them and give us a chance to help them. May Allah accept your prayers ! Ramadan Mubarak!
I want to attach a few pictures about how Ramadan is beautiful and bring you around the same table with your family and friends.

Ramadan Mubarak!

SONY DSC

SONY DSC

Advertisements